تبلیغات
اخبار و مقالات طلا و جواهر - دلایل کاهش قیمت سکه در آینده نزدیک

بانک جامع اطلاعات طلا ، جواهر و سنگ های قیمتی

درباره وب سایت

آخرین مطالب

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار بازدید از سایت
چت رومدلایل کاهش قیمت سکه در آینده نزدیک


 

فرزان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، با ارائه پیش بینی قیمت سکه برای تیر ماه اظهار داشت: از نظر تکنیکالی و فاندامنتالی قیمت سکه تیر ماه در معاملات آتی به زودی به 830 تا 850 هزار تومان کاهش می‌یابد که سه دلیل در پیش بینی فاندامنتالی وجود دارد.

وی افزود: افزایش انتخاب‌های سرمایه‌گذاران در سرمایه‌گذاری با افزایش نرخ سود بانکی یکی از دلایل مؤثر در کاهش قیمت سکهتیر ماه در معاملات آتی است زیرا ابزار سرمایه‌گذاری متنوع شده است بنابراین سرمایه‌ها از بازار سکه در حال خروج بوده و به سمت اوراق مشارکت و سود‌های بانکی حرکت می‌کند.

این کارشناس معاملات آتی با اشاره به اینکه مردم می‌توانند بدون ریسک از بانک‌ها سود 20 درصدی دریافت کنند، خاطر نشان کرد:‌ در خصوص انس نیز تجربه نشان داده بعد از تعطیلات فوریه که دیروز و امروز بود، طلا تا 1310 ریزش کرد بنابراین اگر امسال نیز این اتفاق رخ دهد تا 100 دلار طلا کاهش خواهد یافت و به 1660 دلار کاهش می‌یابد

به گفته وی، این کاهش به این دلیل است که به زودی نرخ دارایی پایه یعنی قیمت رسمی سکه در بازار نقد می خواهد کاهش یابد که در نتیجه بر روی سکه اتی نیز اثر می‌گذارد . همچنین وقتی سکه تیر ماه که فعالان بیشتر از سایر قرارداد‌های آتی به آن علاقه دارند کاهش یابد، سکه سایر ماه‌ها نیز افت خواهد کرد.

سهرابی تأکید کرد: به دلیل علاقه فعالان، نقد شوندگی بیشتر و نشان دادن بهتر سیگنال های خرید و فروش در سکه تیر ماه، نوسان و تغییر قیمت تیر ماه محاسبه شده است وگرنه وقتی تیر ماه کاهش یابد اسفند، اردیبهشت، فروردین و خرداد نیز تأثیر می‌پذیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

http://jewelryfair.mihanblog.com

 

نوع مطلب : اخبار سکه و طلا 
دنبالک ها: بانک جامع مقالات و اخبار طلا، جواهر و سنگهای قیمتی کد اشتراک گذاری مطالب
بیست تمپ