تبلیغات
اخبار و مقالات طلا و جواهر - مصارف عمده گارنت

بانک جامع اطلاعات طلا ، جواهر و سنگ های قیمتی

درباره وب سایت

آخرین مطالب

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار بازدید از سایت
چت روممصارف عمده گارنت


- ساینده:

خواصی مانند درجه دمای ذوب نسبتا بالا(°C1250)، شكستگی نیمه‌گردشده تا نیمه‌زاویه دار، سیلیس آزاد كم یا صفر و مقاومت بالا در برابر حملات شیمیایی و فیزیكی باعث شده كه گارنت به عنوان یك ساینده با كیفیت وسایلی مانند كاغذ سنباده و سنگ ساب بكار می‌رود.

- ساینده‌های بادی:

از گارنتدانه‌بندی شده و نرم در تولید دانه، پودر و خاكه صیقل دهنده استفاده می‌شود، این مواد در مرحله نهایی شیشه‌سازی، جلا دادن سرامیك و نیمه‌هادی‌ها بكار می‌روند. گارنتبا اندازه دانه ثابت در ساینده‌های بادی مورد استفاده قرار می‌گیرد كه بدلیل وزن مخصوص نسبتاً بالا و شكل بلوكی ذرات، فشار هوای كمتری مورد نیاز است. از این روش برای تعمیر كشتی، لوكوموتیوها، كامیون و اتومبیل، هواپیما و ساخت و نگهداری سازه‌های فولادی مانند پل، سكوهای نفتی، ایستگاه‌های برق، توربین‌ها و دیگ‌های بخار، تانكرها، خطوط لوله و همواركردن شیشه و سنگ‌های نما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

- برش با فشار آب:

گارنتبه عنوان ساینده، در این نوع برش مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش آب با فشار mkg/m2 40 از یك دهانه باریك شلیك می‌شود. از آن برای برش دقیق فولاد، آلومینیوم، چوب، پلاستیك، كامپوزیت، شیشه، سنگ، كانكریت، سرامیك و تخته استفاده می‌شود.

- فیلتر كردن:

خواص گارنتسبب شده از آن در سیستم‌های فیلتر چند واسطه‌ای استفاده شود (تصفیه آب شهری، جداسازی ذرات آب‌های فاضلاب). در این نوع فیلتر‌ها، سه لایه كانی وجود دارد كه اندازه آنها از بالا به پایین كاهش و چگالی آنها افزایش می‌یابد.
یك نوع متداول آن عبارتست از: یك لایه آنتراسیت با چگالی 4/1 و اندازه ذرات 5/2-0 میلیمتر، ماسه سیلیسی 6/2 و اندازه 1-4/0 میلیمتر و لایه گارنت2/4-8/3 و 4/1-0/1 و 6/0-25/0 میلیمتر.

مقاومت گارنتدر برابر آلوده سازی مجدد در حین مكش وارون آب از مهمترین ویژگی‌های آن است.

- چاه‌های نفت:

كاربرد كمتر ولی رو به گسترش گارنتدر بسته‌های شنی است كه در چاه‌های نفتی در موقع خروج پرفشار نفت‌های سنگین از چاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

- سنگ قیمتی :

یكی از كاربردهای دیگر گارنتبه عنوان سنگ نیمه قیمتی است. آلماندن (قرمز بنفش) آندرادیت (سیاه تا سبز) گروسولر (سبز مایل به زرد كمرنگ) هسونیت (زرد، قهوه‌ای) پیروپ (قرمز روشن) پیروپ ـ آلماندن (قرمز) رودولیت (قرمز ـ صورتی) اسپسارتیت (صورتی ـ پرتغالی)

- موارد استفاده دارویی:

درباره خواص دارویی گارنتها آمده است که هر کس آن را با خود داشته باشد از جذام، صرع و قولنج ایمن باشد.از پودر آن به عنوان سرمه چشم استفاده می شده است. برخی از غربی ها،هنوز هم معتقدند همراه داشتن گارنتدر ماه اول سال میلادی یعنی ماه ژانویه، باعث خوشحالی و موفقیت در آن ماه می شود.

- استانداردها با درجه‌بندی ساینده:

در درجه‌اول آلماندن به دلیل وزن مخصوص بیشتر ارجحیت دارد, آندالوزیت انتخاب دوم است. حداقل 97% گارنت، كمی سیلیس آزاد, در ساینده‌های بادی اندازه ذرات 3-1 میلیمتر. اثر برش آبی 1-06/0 میلیمتر (به اندازه نصف قطر دهانه خروجی).

فیلتر كردن آب:

حداقل وزن مخصوص 4، ذرات گردشده بین 8 تا 250 مش با ضریب یكنواختی تا حد امكان نزدیك به 1.

بسته‌های شن چاه‌های نفت:

نیازمند بلورهای گردشده و مجزا گارنتآلماندن است.

بازیافت:

یكی از قابلیت‌های گارنتدر ساینده‌ها این است كه می‌تواند بازپروری، پاكسازی، دانه‌بندی شده و باز مورد استفاده مجدد قرار گیرد. قیمت اولیه بالاتر در مقایسه با ساینده‌های رقیب را می‌توان با طول عمر بیشتر بر پایه بازیافت مناسب توجیه كرد.

جایگزین‌ها:

1) در ساینده‌ها:

بوكسیت و آلومینا، اكسید منیزیم، كروندم، دیاتومیت، فلدسپار، هماتیت، منیتیت، نفلین‌سینیت، الیوین، پرلیت، پومیس، ماسه سیلیسی، سرباره استارولیت، تریپلی، اكسید سیلیسیم، ایلمنیت.

2) فیلتر:

كربن فعال شده، آنتراسیت، آزبست، سلولز، دیاتومیت، منیتیت، الیوین، پرلیت، پومیس، مایه سیلیسی و ایلمنیت.

3) سطح غیر لغزنده:

آلومینا، سنباده، ماسه سیلیسی.

4) بسته‌های شن چاه‌های نفتی:

بوكسیت كلسیم‌دار شده.

منبع: پایگاه ملی داده ها

http://jewelryfair.mihanblog.com/

 

دنبالک ها: بانک جامع مقالات و اخبار طلا ، جواهر و سنگهای قیمتی کد اشتراک گذاری مطالب
بیست تمپ