تبلیغات
اخبار و مقالات طلا و جواهر - مصارف عمده زیرکن

بانک جامع اطلاعات طلا ، جواهر و سنگ های قیمتی

درباره وب سایت

آخرین مطالب

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار بازدید از سایت
چت روممصارف عمده زیرکن

47 % زیركن ZrSiO4 در سرامیک سازی ، 19 % به عنوان دیرگداز ، 16 % ماسه های ریخته گری ، 8 % شیشه تلویزیون و فیبرنوری ، 4 % سرامیك های پیشرفته ، 2 % در ساینده ها ، 2 % مواد شیمیایی و 1 % به عنوان آلیاژها استفاده می شود .

زمانی كه زیركونیم با نیوبیوم تشكیل آلیاژ می دهد، زیركونیم به صورت ابررسانا در دماهای پائین تشکیل می شود و برای ساخت ابررساناهای مغناطیسی با استفاده از نیروی الكتریكی با مقیاس بزرگ امكان پذیر است.

اكسید زیركن آن پردازش شده و تولید الماس بدلی و زیركن كوبیك (مكعبی) را می دهد و به صورت سنگ جواهرات طبیعی در جواهر سازی استفاده می گردد.

بیش از 90% تولید فلز زیركونیم برای تولید نیروی هسته ای اقتصادی مورد مصرف دارد. زیركونیم به عنوان آلیاژ (مانند آلیاژ Zircaloy) مقدار بسیار كمی از نوترون ها را جذب می كنند و كاربرد هسته ای می یابند. استفاده گسترده در صنعت شیمیایی و در محیط های خورنده می باشد. زیركونیم قابل اشتعال است و در مسائل نظامی استفاده می شود. كربنات زیركونیم لوسیون (محلول) سمی ایجاد می كند.

اكسید زیركونیم ناخالص (Zirconia) و یا محلول Baddelogite برای ساخت بوته های آزمایشگاهی استفاده می شود كه می تواند در برابر شوك حرارتی (برای جداره كوره های متالورژیكی) مقاومت می كند و در صنایع شیشه و سرامیك مانند مواد دیرگداز عمل می كند.

به عنوان مبدل های حرارتی مانند لوله های خلاء در رشته های لامپ ، مبدل های كاتالیزوری، كلاهك ضربتی (چاشنی ضربتی) و آجرهای كوره مورد استفاده قرار می گیرند.

داروسازی

زیرکونیم در صنایع داروسازی به صورت فلز و ترکیباتی مانند: دی اکسید زیرکونیوم، لاکتات زیرکونیوم، واکسی کلرید زیرکونیوم برای تهیه مواد ضد بو "دئودورانت" (Deodorant) استفاده می شود.استفاده از این مواد هنگامیکه پوست بدن ملتهب است ممکن است حساسیت شدیدی را به همراه داشته باشد. همچنین از دی اکسید زیرکونیم به عنوان حاجب در عکس برداری های پزشکی (x-ray) استفاده می شود.

از موارد احتیاط درباره دی اکسید زیرکونیوم این است که از تنفس در مکان هایی که این ماده به صورت غباری در فضا منتشر شده باشد باید اجتناب نمود زیرا تنفس آن ممکن است باعث بیماری فیبروزیس شود.

منبع: پایگاه ملی داده ها

http://jewelryfair.mihanblog.com/

 

دنبالک ها: بانک جامع مقالات و اخبار طلا ، جواهر و سنگهای قیمتی کد اشتراک گذاری مطالب
بیست تمپ