تبلیغات
اخبار و مقالات طلا و جواهر - منشا سنگ عقیق

بانک جامع اطلاعات طلا ، جواهر و سنگ های قیمتی

درباره وب سایت

آخرین مطالب

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار بازدید از سایت
چت روممنشا سنگ عقیق

عقیق نوعی کلسدونی با نواربندی مشخص است که به صورت لایه های رنگی دیده می شود، اغلب به منظور افزایش رنگهای طبیعی، رنگ می شود. منابع اصلی آن در ایدار- آبرستین آلمان، اروگوئه، برزیل و بعضی کشورهای دیگر است.

- ویژگیهای فیزیکی

- رنگ: متغیر

- سختی: 5/6 تا 7

- وزن مخصوص: 64/2- 57/2

- شاخص شکست: 55/1- 53/1

عقیق آگات نوعی کوارتز با لایه‌های متناوب کلسدونی با رنگهای مختلف و تخلخل است. رنگها بطور معمول بصورت نوارهای موازی ظریف و باریک و معمولا منفی و در بعضی نمونه‌ها هم مرکز است. رنگ بیشتر عقیقهای مورد استفاده در اهداف تجاری حاصل روشهای مصنوعی است.

برخی عقیقها دارای رنگهای مختلفی هستند که بصورت نوار ، آرایش نیافته و توزیع نامنظمی دارند. در کل عقیق به رنگهای خاکی ، زرد ، سفید ، سرخ ، سبز و سیاه در طبیعت دیده می‌شود و از میان آنها رنگهای خاکی ، زرد ، سرخ کم و بیش خواص یکسانی دارند. ولی عقیق سیاه و عقیق خزه هر کدام ویژگیهای مخصوص به خود دارد.

عقیق یا آگات بصورت ژئودهایی از جنس سیلیس حفرات موجود در سنگهای آتشفشانی ائوسن را پر كرده اند. اندازه این ژئودهای آگات بین چند میلیمتر تا حداكثر10 سانتی متر است. بطور كلی رنگ این آگات ها اغلب آبی نیلی ،آبی روشن ، سبز یمانی ، قرمز و خاكستری است.

- خواص عقیق سیاه:

عقیق سیاه به همراه سنگ کریستال می‌تواند ما را در برابر امواج منفی حمایت کند. این سنگ هنگام هجوم احساسات مؤثر واقع می‌شود. همچنین به حل موانع درونی و رسیدن به آگاهیهای تازه و آمدن آنها به سطح ذهن کمک می‌کند. عقیق سیاه تمرکز را زیاد می‌کند، عملکرد روده‌ها را آسان می‌کند، دارای عمل تقویت کنندگی بر روی استخوانها ، ستون مهره‌ها و قسمت پشت می‌باشد.

- خواص عقیق سبز:

عقیق سبز که معروف به خزه است، باعث اعتماد به نفس در وجود ما می‌شود و قدرت ایمنی می‌دهد. قرار دادن آن در منزل فضای دلپذیری را ایجاد می‌کند. عقیق سبز برای دیابت و متعادل ساختن درصد قند خون هم مؤثر است. در ضمن استفاده از آن به فرد آرامش می‌دهد.

منبع: Geoearth

http://jewelryfair.mihanblog.com

 

دنبالک ها: بانک جامع مقالات و اخبار طلا ، جواهر و سنگهای قیمتی کد اشتراک گذاری مطالب
بیست تمپ