تبلیغات
اخبار و مقالات طلا و جواهر - كانسارهای كیانیت

بانک جامع اطلاعات طلا ، جواهر و سنگ های قیمتی

درباره وب سایت

آخرین مطالب

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار بازدید از سایت
چت رومكانسارهای كیانیت


 

- كانسارهای كیانیت بر سه دسته‌اند:

الف) كوارتزیت های كیانیت‌ دار:

كیانیت‌ تولید شده در ایالات متحده از كوارتزیتهای كیانیت‌ دار برای 15 تا 40 درصد كیانیت‌ و 5% كانیهای دگیر مثل پیریت، روتیل و میكا بدست می‌آید. این كیانیت‌ به طور متوسط 18% آلومینا دارد ولی میزان حداثل 10% و حداكثر 25% است. كانسارهای كوارتزیت كیانیت‌ دار آمریكا در ناحیه پیدمونت كوههای آپالاش قرار دارد. آنها درون نوار پهنی از متاولكانیك‌های اسیدی و رسوبات دگرگون شده درجه متوسط كه به كعنوان كمربند اسلیت و لكانیكی در ویرجینیا شناخته می‌شوند، احاطه شده‌اند. كوارتزیت كیانیت‌های موجود در سایر نقاط دنیا مثل سورینام، نروژ، كنیا و اتریش نیز شرایط زمین شناسی مشابهی با كانسار ذكر شده در آمریكا دارد.

ب) شیست‌ها و گنیس‌های كیانیت‌ دار:

كیانیت‌ كانی عمومی گنیس ها و شیست‌های با درجه دگرگونی بالا در نواحی دگرگونی شده است. كیانیت‌ در این كانسارها از 2 تا 25 درصد است كه به همراه آن به بیوتیت، فلدسپات، مسكوویت، گارنت و گاهی هورنبلند دیده می‌شود. این شیست‌ها به دلیل عیار كم كیانیت‌ در هیچ یك از نقاط جهان تولید كیانیت‌ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این شیست‌ها در صورتیكه هوازدگی در عمق به آنها اثر كرده و دانه‌های كیانیت‌ به صورت آزاد روی زمین تجمع یافته باشد می‌تواند جهت استخراج كیانیت‌ مورد استفاده قرار گیرند.

ج) كانسارهای توده‌ای كیانیت:

این نوع كانسار كیانیت به صورت محلی در اشكال نودول و قطعات سنگی كوچك و بزرگ در سنگهای دگرگون شده با منشا رسوبی كه آلومینای زیادی داشته‌اند، یافت می‌شود. هندوستان یكی از تولید كنندگان اصلی این گونه كیانیت است. نودولها احتمالا ناشی از مهاجرت پنوماتولیتیكی محلی سیلیس و آلومینا در طی مراحل پسین دگرگونی ناحیه‌ای است. این كانسارها مشخصا حاوی كرندوم و مقدار كمی روتیل هستند در هندوستان این كانی را به صورت سنگجوری به دست می‌آورند زیرا كه اندازه بلورها به اندازه كافی بزرگ است.

منبع: پایگاه ملی داده ها

http://jewelryfair.mihanblog.com/

 

دنبالک ها: بانک جامع مقالات و اخبار طلا ، جواهر و سنگهای قیمتی کد اشتراک گذاری مطالب
بیست تمپ